פוליש לרצפה

מחפשים שירותי ניקיון מקצועיים ואמינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תהליך הניקוי, הפוליש וההברקה של הרצפה הוא פשוט, אף על פי כן, אנשים רבים אינם מבצעים אותו או מבצעים אותו לעיתים רחוקות מדי.

ביצוע פוליש לרצפה מבריקה אותה והופכת באופן מיידי כל חדר בבית לנקי ונעים יותר. ביצוע פוליש לרצפה צריכה להיעשות רק פעמיים עד שלוש בשנה. הכלי היחיד הדרוש לתהליך זה שאינו מצוי בכל בית הוא המכשיר איתו החברות המקצועיות מבצעות פוליש, את המכשיר הזה ניתן לשכור לעיתים מחנויות חשמל וציוד ניקיון. בהמשך נסביר כיצד לבצע פוליש לרצפה.

שלב 1

בדקו אם הרצפה מצופה בלקה או בחומר הברקה אחר. אם לרצפה יש ברק קבוע, או אם הרצפה מרגישה חלקה לחלוטין, ככל הנראה שהרצפה מצופה בחומר כזה או אחר. לרוב רצפות עץ (פרקט) אטומות כדי להגן עליהן מנזקי מים ומרטיבות. כמו כן, לעתים קרובות אריחים גם כן מצופים כדי למנוע הרס ולכלכוך. 

 

שלב 2

טאטאו את הרצפה עם מטאטא כדי להסיר אבק ולכלוך. כמו כן, מומלץ להשתמש בשואב אבק כדי לוודא שלא יישארו ברצפה שאריות לכלוך כלשהן העלולים לפגוע באיכות הפוליש.

 

שלב 3

יש לדלל תמיסת ניקוי המתאימה לסוג הרצפה שברשתוכם עם מים ביחס של אחד לתשע. לאחר מכן יש להשתמש בסמרטוט ולעבור על כל הרצפה כדי להסיר שאריות לכלוך ופסולת. אחר כך, יש לשטוף את הרצפה במים ולייבשה. לפני ביצוע הפוליש עצמו יש לוודא כי הרצפה יבשה לחלוטין.

 

שלב 4

בצעו פוליש לצרפה רק אם היא איננה מצופה בשכבת הגנה כלשהי כפי שהוסבר בשלב 1. יש להשתמש במגב יבש לטובת  ביצוע הפוליש.

עדיף להחזיק סמרטוט אחד לניקוי וסמרטוט אחר לביצוע הפוליש עצמו. לאחר מכן יש לשפוך את הווקס לדלי ולמרוח אותו באמצעות הסמרטוט של הפוליש, כדאי לבצע משיכות ארוכות ויציבות.

חשוב לשים לב להימנע מדריכה על הרצפה לפני שהיא מתייבשת לחלוטין. לשם כך מומלץ להתחיל בצד אחד של הרצפה ולהתקדם לכיוון היציאה מהחלל בו אתם מבצעים את הפוליש. לאחר הסיום, תנו לרצפה להתייבש במשך כשעה. לבסוף, יש למרוח שכבה נוספת של ווקס כדי לקבל ברק והגנה מקסימליים.

 

דגשים לפוליש ירוק על רצפת שיש

על מנת לשמור על הסביבה ולבצע פוליש ירוק ניתן להשתמש בתערובת של סודה לשתייה ומים במקום שעווה. יש לשלב 45 גרם סודה לשתייה 0.9 ליטר מים ולערבבם היטב. לאחר מכן, בעזרת מטלית נקייה, יש למרוח בשכבה דקה את התערובת על הרצפה של החדר אותו אתם מנקים. 

לאחר ביצוע הפוליש יש להימנע מלדרוך על הרצפה ולתת לה להתייבש במשך לפחות 5 שעות. לאחר מכן יש להשתמש בבד כלשהו ובמים חמים כדי לשטוף את משטח השיש ומיד לאחר מכן, ניתן לייבש את השיש בעזרת בד או סחבה, יש לנגב בעדינות את השיש בתנועות סיבוביות רחבות. כאשר הרצפה מתחילה להתייבש יש לעבור בהדרגה לתנועות סיבוביות קטנות יותר ויותר.

 

כמה זה מסובך

ביצוע פוליש איננה עבודה מסובכת במיוחד, אולם היא יכולה להיות עבודה סזיפית למדי, לכן במידה ותבחרו לבצע פוליש בבית שלכם, כדאי לשקול לפנות לחברת ניקיון שתסייע לכם בביצוע הפוליש. החברה תוכל להתאים את החומרים המתאימים ביותר לביצוע המשימה, היא מחזיקה ציוד מתאים ומעסיקה אנשים שמבצעים את העבודה הזאת באופן יום יומי ולכן תוכל לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר.

ביצוע פוליש אחת למספר חודשים תסייע לכם בשמירה על הרצפות בבית שלכם ותהפוך אותו לאסתטי יותר. במידה ותבחרו לעשות פוליש בבית מומלץ בחום לשכור את שירותיה של חברה מתמחה בנושא.

מחפשים שירותי ניקיון מקצועיים ואמינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצים שנציג יחזור אליכם עם הצעה משתלמת ?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם