ניקיון אחרי שריפה

מחפשים שירותי ניקיון מקצועיים ואמינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

לאחר שריפה יש פגיעה של אפר ופיח אשר יכולה להיות בלתי הפיכה במידה ולא תקבל טיפול מקצועי. אנשים רבים עשויים לרצות לבצע ניקיון אחרי שריפה בעצמם, במיוחד כאשר מדובר בשריפה קטנה וזאת על מנת לחסוך בעלויות.

מי שיבחר לעשות זאת בעצמו יגלה כי העלויות בסופו של דבר עולות על החיסכון.

ישנו סיכון האמתי לגרימת נזק נוסף שיוביל לכך שסכום הכסף שייחסך יהיה קטן יותר מהנזק שייגרם. 

נקיון עצמאי

אם בכל זאת אתם מנסים לנקות את הנזק בעצמכם חשוב לזכור כי פיח יכול להיכנס אפילו למקומות קטנים וצרים כמו מתגי אור ושקעים. אם לא מנקים את המתגים והשקעים לפני השימוש, הדבר עלול להוביל לקצר ואף לשריפה נוספת

אף על פי שאפשר לטפל בנזקי עשן קלים באופן עצמאי, באופן כללי, עדיף לפנות לסיוע של אנשי המקצוע. אם לא נזהרים, קל לגרום נזק נוסף. בלתי אפשרי לטפל באמצעות מוצרים ושיטות ביתיות רגילות את כל הנזקים שנוצרו במהלך השריפה.

שקעים ביתיים רגילים נוטים לאגור אפר ופיח בעת שריפה באופן זה החלקיקים של העפר והפיח יוכלו לעבור בשלב מאוחר יותר לחלקים אחרים בדירה. חברה מקצועית לניקיון אחרי שריפה תוכל לשקם את השקעים בסיוע מכשור מקצועי ובכך למנוע נזק עתידי

 

ניקיון לאחר שריפה – דגשים

לעתים קרובות מתעלמים מפריטים ואזורים מסוימים בעת ניקיון לאחר שריפה להלן כמה מהם:

אוכל – עשן מסוגל לחדור כמעט לכל האריזה. גם אם זה נראה שפריט המזון לא נפגע מהשריפה, חשוב לזכור כי אין זה אומר שהמזון איננו מקולקל. לכן, יש לטפל בזהירות במזון ששהה בסמוך למקור אש. כמו כן, חום מהאש יכול לקלקל מזון או לפגוע בטעמו.

מקררים ומקפיאים – בעוד שהחלקים החיצוניים של מקררים ומקפיאים לרוב עוברים בדיקה וניקוי אנשים רבים נוטים לשכוח את החלקים הפנימיים, במיוחד כאשר אין שום סימן ניכר לעין של פיח מבחוץ. בדיקה זאת חיונית מכיוון שהפיח והאפר יכולים להיכנס לתוך המקרר והמקפיא והזנחתם תוביל לכך שיתקלקלו.

מגירות וארונות – ממש כמו מקררים ומקפיאים, העובדה שהחלקים החיצוניים של המגירות והארונות נראים נקיים לא מבטיחה שהחלקים הפנימיים נקיים גם כן. עשן מסוגל לחדור כמעט לכל חומר וימצא את דרכו בסדקים הקטנים ביותר.

ביגוד – גם אם השריפה הייתה בחדר אחר או בקומה אחרת, בגדים עלולים להיפגע משריפה, הם נוטים לספוג ריח של עשן ועל כן ביגוד עשוי לדרוש ניקוי מקצועי כדי להיפטר מהריח שנספג.

פתחי אוורור ותעלות תקשורת – כמעט בכל חדר קיימים פתחי אוורור ותעלות תקשורת. עשן ופיח עלולים לחדור ולגרום לנזק עצום. אל המקומות הללו כמעט בלתי אפשרי להגיע ללא ציוד מקצועי של חברת ניקוי ולכן כדאי לקרוא לחברה מקצועית לטובת ביצוע העבודה הזאת.

צמחים ובעלי חיים – עשן מסוכן לבני אדם, אך הוא גם מהווה סיכון גם לצמחים ולבעלי חיים. הם עלולים לסבול מהשפעות ארוכות טווח כתוצאה משאיפת העשן ועל כן, ויש לטפל בהם בהתאם.

מומלץ לפנות לייעוץ וטרינרי במידה וחיית המחמד שלכם נחשפה לעשן כתוצאה משריפה. בנוגע לצמחים, במידה והצמח נמצא בתוך הבית כדאי להוציאו החוצה וכן לדאוג להשקות אותו לעתים מעט קרובות יותר מהרגיל לתקופה של שבוע.

 

הסרת ריחות

ההיבט המאתגר ביותר בניקוי נזקי עשן הוא הסרת הריח שנוצר כתוצאה מהשריפה. אין הרבה חומרים ביתיים שיכולים לעשות את העבודה ורובם יסתירו את הריח לזמן קצר בלבד שלאחריו ישוב ריח העשן.

על כן, במידה וניקיון ראשוני לא מצליח רק חברת נקיון מקצועית תוכל לסייע בנטרול ריחות העשן.

מחפשים שירותי ניקיון מקצועיים ואמינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצים שנציג יחזור אליכם עם הצעה משתלמת ?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם