כיצד לנקות יהלומים?

תוכן עניינים

מחפשים שירותי ניקיון מקצועיים ואמינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מהו בעצם ניקיון יהלומים? ובכן, אין מדובר על מצב שבו היהלום מתלכלך וצריך למרק אותו, אלא על רמת הטוהר, מספר הפגמים, ואחוז החלקים אשר לא התגבשו לקריסטל הנקי הידוע כיהלום. יהלומים הם חומרים טבעיים, הנוצרים בתהליך של מיליוני שנים בתנאי לחץ וחום ספציפיים במעבה האדמה של כדור הארץ. בעת כרייתם של היהלומים- ניתן למצוא יהלומים בדרגות ניקיון שונות, הנקבעות ע"פ מיקום הפגמים והחלקים שלא עברו קריסטליזציה, מידת השתקפותם וגודלם. אם כך- איך ניתן לנקות יהלומים? ובכן, כשמדובר ביהלומים טבעיים, אנו לא יכולים לנקות אותם, אלא ללטש. ליטוש היהלום הגולמי, מפיק ממנו את הפוטנציאל והניצולת הגבוהים ביותר מבחינת גודל ואיכות, ומדובר במלאכה מדויקת ועתיקת יומין.

 

מהו ניקיון יהלומים?

בעגה המקצועית של בעלי המקצוע בתחום היהלומים, "ניקיון יהלומים" מדבר למעשה על צלילותו של היהלום. הצלילות מתייחסת לפגמים הקיימים בגוף היהלום או על שטחו החיצוני, מבחינת גודלם, הנראות שלהם, מיקומם, ועוד. ניקיון היהלומים ישפיע על המחיר שלהם באופן ישיר, ומכך נגזרת חלוקת היהלומים לקבוצות ניקיון שונות המדורגות אצל היהלומנים. לעתים, הפגמים ביהלומים אינם נראים כלל בעין לא מקצועית, ובכל זאת קיומם של הפגמים מפחית ממחיר היהלום עשרות אחוזים. יהלומים מהקבוצה הזו נחשבים מבוקשים, עקב כך שמחירם זול מאוד יחסית לגודלם.

ליטוש היהלום

יהלום הוא חומר טבעי הנחצב מאדמת כדור הארץ. בעת כרייתו מהאדמה כחומר גולמי, הוא אינו מנצנץ או מחזיר אור כמו יהלום מלוטש, ואנו כנראה לא נזהה כלל שמדובר בחומר המבוקש כל כך. ליטוש היהלום הוא זה ההופך למעשה את היהלום לחומר מחזיר האור והמנצנץ כפי שאנו מכירים אותו. עבודת הליטוש היא עתיקה ולא השתנתה כלל מהמאה הקודמת, על אף שהטכנולוגיה והמכשירים לביצועה- כן עברו התקדמות משמעותית בעשרות השנים האחרונות. עבודת הליטוש מתבצעת ע"פ כללים מחמירים, שמטרתם הבנה פיזיקאלית של מעבר קרני האור ביהלום. למעשה, ככל שקרני האור תישארנה זמן רב יותר בתוך גוף היהלום- הדבר יגרום לו להחזיר אור בצורה חזקה יותר.
מעבר ליהלומים השקופים שכולנו מכירים, קיימים גם יהלומים צבעוניים המצריכים מלאכת ליטוש מורכבת הרבה יותר. המטרה בליטוש יהלום צבעוני, היא להגביר את צבעו של היהלום ככל האפשר, ומדובר במלאכה הדורשת מיומנות רבה.

כשאנו מדברים על ניקיון יהלום, אין מדובר על ניקוי של יהלום מלוכלך, אלא על דרגת הצלילות הטבעית של היהלום. יהלומים הם חומרים טבעיים המתגבשים מפחמן, ועוברים תהליך קריסטליזציה במעבה אדמת כדור הארץ. היהלום נכרה מהאדמה עם נתונים מסוימים ופגמים טבעיים המשפיעים על רמת הניקיון הכימי שלו, ומבחינת שוק היהלומים- הדבר ישפיע ישירות על מחירו של היהלום. ליטוש יהלומים הופך את היהלום מחומר גולמי, לחומר המוכר, מחזיר האור, והמנצנץ שכולנו מכירים כסמל סטאטוס, אופנה, ויוקרתיות.

יהלומים גדולים

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם
ספה מעוצבת
ניקוי ספות
איך לנקות את כריות הספה

יש לכם בבית ספה מלוכלכת ואתם רוצים להחזיר אותה לימי הזהור והיופי שלה ? הנה כמה דרכים מועילות שיעזרו לכם לנקות את כריות הספה בצורה הטובה ביותר, שגם תשמור על

פסולת
כללי
איך מתבצעת הריסת בטון?

רבים האנשים שיזדהו כשייאמר עליהם שהם כמו "פיל בחנות חרסינה"- מפילים והורסים כל דבר שבדרכם. אך האמינו לנו, כשמדובר בפרויקט הריסת בטון, האחרון שתרצו שיעשה את העבודה הוא פיל. הריסת

ניקוי ספות
המדריך המלא לניקוי הספות בעסק

הספות בעסק חייבות להיות נקיות באופן קבוע, וזאת בשל ספיחה של חיידקים ולכלכוך. כיצד תוכלו לנקות את הספות במשרד באופן הטוב ביותר? להלן המדריך המלא.   ניקוי ספות בעסק –

מחפשים שירותי ניקיון מקצועיים ואמינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצים שנציג יחזור אליכם עם הצעה משתלמת ?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם