הסרת תביעה מבנק – איך לנקות את שמך

תוכן עניינים

מחפשים שירותי ניקיון מקצועיים ואמינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

לעיתים, אנו עלולים להיקלע למצב בעייתי, בו הבנק מודיע כי הוא תובע אותנו על חוב. תביעה בגין חוב שכזה, שיכול שיהיה בכל סכום, יכולה, מלבד לייצר כאב ראש והתעסקות מול הבנק, גם לתייג את בעל החוב כלקוח" בעייתי", להגביל את חשבונו, ולהקשות על ההתנהלויות שונות שלו, מול אותו הבנק, ובנקים אחרים בעתיד.

ראשית כל, ראשי בעל החשבון ליצור קשר, תוך 15 ימים מיום ההודעה, במטרה לבקש מהבנק לבטל את ההגבלה שהוטלה על חשבונו, עוד טרם יצאה אל הפועל. פעולה זאת התגלתה כאפקטיבית במיוחד, והובילה לביטול ההגבלות, שעה שעמדה טענה מבוססת כנגד המצב. שעה שפנייה זאת העלתה חרס, יש אפשרות לבעל החשבון לערעור, בתוך 15 ימים, על ההגבלה. החוק מעמיד מספר עילות לערעור, כדוגמת מצב חירום, שסירוב השיק היה מחמת טעות, או שהבנק מסרב לפרוע את השיק עקב עיקול. כל אלו יכולים שיביאו לצו מניעה, עד לקבלת החלטה בערעור שבנושא.

חשוב לדעת כי בקשת הרשות להתגונן בפני החוב הנה פעולה שנותנת זמן ללקוח להתמודד נגד תביעת הבנק. שעה שלא הוגשה בקשה כזאת, יכול הבנק לפעול מיידית לטובת מימוש החוב, באמצעות פסק דין מיידי, ופנייה להוצאה לפועל.

 

מהו עיכוב הגבלה

פרק הזמן שנוצר בין הגשת הערעור וההחלטה ("עיכוב ההגבלה") נותן מרחב נשימה לבעל החשבון – האחרון יכול להמשיך ולהתנהל מבחינה פיננסית, למשוך שיקים ולבצע תשלומים; ואף פותח בפניו הזדמנות לנהל משא ומתן מול הבנק, בכדי להגיע להסכמה בדבר החוב ואופן החזרתו. בחלק מהמקרים מדובר במצב שבו נפלה טעות בהתנהלות הבנק, מה שמוביל להגעה מהירה להסכמה. למוסדות גדולים כדוגמת בנקים, אין רצון להיכנס להליכים משפטיים ארוכים, כמו גם להסתכן בחשיפה לתביעות לשון הרע, תביעות נזיקיות שונות, או לפיצויים בגין התנהלות שגויה. ככלל, לבנקים יש רצון לקבל סכום כלשהו בחזרה, ושבעל החשבון יוכל להחזיר את חובו, מה שמתווה נקודת פתיחה משמעותית למשא ומתן.

 

התנהלות מול הבנק

בנוסף, בכדי להימנע ואף להקל על ההתנהלות הכוללת במצבים שכאלה, ישנה העדפה להתנהל באופן גלוי ושקוף עם הבנק. כשהבנק מודע למצבים הטובים והפחות טובים של בעל החשבון, הוא ככל הנראה יגלה יותר הבנה במצבים שכאלה.למרות שישנו חסרון גדול, הרובץ על ההתנהלות אל מול הבנקים במצבים שכאלה, והוא שהבנק הוא מוסד הפועל לטובת האינטרס הציבורי בראי החוק, ישנה התפתחות בפסיקה לכיוון הלקוח, ביחס למערכת היחסים בינו לבין הבנק, מתוך הבנה כלכלית של הצדדים.

לסיכום, הגבלת חשבון ותביעה מצד הבנק יכולים להיות מטרד עבור כל עסק או אדם פרטי. ההתעסקות לעיתים מרתיעה את בעלי החשבון מהרצון להתגונן, ולהגיע להסכמה עם הבנק. בכדי להשיג את התוצאה האופטימלית ביותר, פנו אל עורך דין בנקים, לטובת ניהול משא ומתן איכותי, קצר ויעיל מול הבנק.

פטיש

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם
אנשים מנקים
טיפים ומידע לניקיון
כיצד לנקות לפסח בצורה היסודית ביותר

מעוניינים לנקות דירת סטודיו בתל אביב לקראת פסח? הרווחתם, יש אנשים שימותו להתחלף אתכם. אם אתם במצב של לא מעט אנשים אחרים בישראל ובעולם, יש סיכוי שאתם לקראת ניקוי דירת

סבלים
טיפים ומידע לניקיון
למה חשוב לבצע הדרכת בטיחות לעובדי ניקיון

זה לא מריח טוב : סכנות אפשרויות בקרב עובדי ניקיון והדרך למנוע אותן חשבתם פעם מה היה קורה אילו כל עובדי הניקיון היו מתאגדים ומחליטים לשבות מעבודתם? לי זה לא

אישה מנקה
ניקוי חדר אורחים
המדריך המלא לניקיון חדר אורחים

הטלפון מצלצל ועל הקו נמצאת אחותכם שמגיעה הערב עם הילדים. "נוכל להישאר לישון אצלכם הלילה?" היא שואלת, והלב שלכם מתחיל לדפוק בקצב מהיר. אתם יודעים שחדר האורחים שלכם בבלאגן שלם,

מגב
ניקוי ריצפות
איך לייבש את הרצפה לאחר ניקיון

ביצעתם ניקיון לאחר נזילה ועדיין נשארו לכם שלוליות של מים במקום, הנה כמה טיפים מועילים שיעזרו לכם גם להתנהל נכון לאחר גילוי הנזילה וגם איך לנקות היטב את הרצפה מבלי

מחפשים שירותי ניקיון מקצועיים ואמינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצים שנציג יחזור אליכם עם הצעה משתלמת ?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם